Skip to content

Profilaktyka z Epsilonem

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach profilaktycznych organizowanych przez Centrum Innowacyjnej Profilaktyki „Epsilon” z Bielska-Białej. Warsztaty są częścią rekomendowanego programu wychowawczo-profilaktycznego dla uczniów szkół średnich.

Cele programu to:
  • doskonalenie komunikacji w klasie i budowanie pozytywnego klimatu w grupie,
  • wypracowanie umiejętności rozwiązywania trudności w relacjach,
  • konstruktywność w formułowaniu oczekiwań wobec siebie i innych ,
  • rozpoznawanie i nazywanie emocji, umiejętności mówienia o emocjach,
  • doświadczanie pozytywnej współpracy i wzmacnianie poczucia przynależności do grupy,
  • wzmacnianie prawidłowych norm zachowania.

Kształtowanie pozytywnych przekonań o sobie samym, budowanie poczucia własnej wartości oraz swojej pozycji w grupie rówieśniczej czy umiejętność radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami to czynniki chroniące przed sięganiem po środki psychoaktywne, wpływające na realizację stawianych sobie celów życiowych i na model budowania relacji, a co za tym idzie ogólne poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. Chcemy aby nasi uczniowie konstruktywnie podchodzili do rozwiązywania życiowych problemów, mogli się rozwijać i w pełni realizować swój potencjał. Warsztaty są małym wkładem w realizację tych celów. W tym roku, wyjątkowo, odbywały się one w wersji zdalnej, co przyniosło dodatkowe wyzwanie: jak pracować w grupie, siedząc w swoim pokoju, w domu. To doświadczenie było ciekawą odskocznią od tradycyjnych zajęć zdalnych i przyniosło uczestnikom, zarówno uczniom jak i wychowawcom, dużo pozytywnych wrażeń. Dziękujemy uczniom klas pierwszych za aktywne uczestnictwo, a trenerom za zbudowanie atmosfery otwartości i poczucia bezpieczeństwa.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook

Więcej wpisów

Wespłych Świąt

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby świąteczny czas był przepełniony pokojem, radością i miłością. Oby nowy 2021 rok przyniósł dobre, pogodne dni, pozwolił cieszyć

Konkurs Bobra

Wyniki Bobra 2020

W tegorocznym konkursie informatycznym Bóbr przeprowadzonym w szczególnych warunkach, czterech uczniów Tesli uzyskało wynik powyżej 50% możliwych punktów do zdobycia. Są to: Natan Gopon kl.

informacja

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. (podstawa prawna: art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U.

Konkurs Bobra

Bóbr 2020

Formuła tegorocznego Bobra – międzynarodowego konkursu informatycznego, została rozwinięta o możliwość przystąpienia do konkursu przez uczniów zdalnie. Bóbr przyciąga co roku 25 000 uczestników.  9 listopada

Skip to content